Cestovná kancelária so zameraním na
pútnické a poznávacie zájazdy
so zameraním na pútnické a poznávacie zájazdy
Logo

Predstavujeme CK KRIŠTOF TOUR s.r.o. (1992 - )

Kto sme ?

Meno ochrancu pocestných a pútnikov v názve naznačuje, že sa táto kresťanská cestovná kancelária sa od svojho vzniku orientuje na organizovanie zájazdov na pútnické miesta doma aj v zahraničí. Okrem toho chce vychádzať v ústrety aj širšiemu spektru zákazníkov, a tak v ponuke nájdete aj poznávacie zájazdy, či pobyt pri mori najmä pri tom našom, chorvátskom. Sídli v Bratislave a prevádzku má blízko Blumentálskeho kostola, poniže farského úradu, v budove SOUE P. G. Frassatiho na Vazovovej 12.

Ako vznikla ?

Jej dvaja mladí spolumajitelia veriaci katolíci a otcovia viacdetných rodín sa po zamätovej revolúcii nadchli myšlienkou sprístupniť veriacim pútnické miesta, ktoré boli dovtedy pre ateistickú bariéru vládneho režimu tabu. Tak sa v r. 1992 zrodil KRIŠTOF TOUR, pútnická cestovná kancelária, ktorá chce poskytnúť účastníkom zájazdov atmosféru duchovného rodinného spoločenstva, kde by bol hlavou pútnickej rodiny kňaz a jej údmi vodiči a sprievodcovia. Tí by spolu s orientačnými a historickými charakteristikami trasy sprostredkovali pútnikom predovšetkým duchovné posolstvo navštívených pútnických miest.

Čím sme iní ?

Pri vyššie spomenutých devízach a prístupných cenových reláciách vykazuje KRIŠTOF TOUR vo svojej niekoľkoročnej bilancii takmer osemtisíc spokojných klientov, bezpečne prepravených na domácich aj zahraničných pútiach. Zo zahraničných cieľov to neboli len tie najznámejšie, ako večné mesto Rím, alebo pútnické Lurdy a Fatima, ale v nadväznosti s týmito to boli v rozličných kombináciách nielen známe, ale aj doteraz menej známe a z hľadiska života cirkvi významné pútnické miesta, a to predovšetkým čoraz viac známejšie Medžugorie, či v súvislosti s menom zosnulého Jána Pavla II. poľské Wadovice, Krakow a Sanktuárium Božieho milosrdenstva a Čenstochová.

Legenda o svätom Krištofovi, patrónovi cestujúcich a šoférov

Svätý Krištof sa narodil koncom II. storočia. Od svojich rodičov dostal meno Reprobus. Ako dospelý sa podobal obrovi, taký bol vysoký a silný. Opustil rodinu a išiel hľadať najmocnejšieho panovníka sveta, aby mu slúžil.
Na svojej ceste stretol obor pustovníka, ktorý mu povedal, aby prenášal na svojom obrovskom tele ľudí cez blízku rieku. Raz pomáhal malému dieťaťu cez vodu. Ako sa začal brodiť, váha dieťaťa vzrástala, až mu sotva stačili mocné plecia a hrozilo, že sa utopia. Keď došiel na druhý breh, zložil dieťa a ustatý zvolal: „Keby som niesol celý svet, hádam by nebol ťažší, ako ty chlapče.“ Tu dieťa dojemne odpovedalo: „Niesol si viac než celý svet. Niesol si kráľa sveta. Ježiš Kristus bol tvojím bremenom.“ Potom Kristus ponoril obra do vody a pokrstil ho menom Christophorus, čo znamená „nosič Krista“.

KNIHA NÁVŠTEV

© 2010 - «Krištof Tour s.r.o.»
Telefónny kontakt: 0903 712 534 0255 567 969
Emailová adresa: kristoftour@gmail.com