Cestovná kancelária so zameraním na
pútnické a poznávacie zájazdy
so zameraním na pútnické a poznávacie zájazdy
Logo
Norway
Medžugorie
6.9. – 12.9. 2020

Program a popis zájazdu

Informácie

Termín: 6.9. – 12.9. 2020

Cena: 175 Euro

Počet dní: 7

Doprava

Ubytovanie: 4 nocí

účasť kňaza na tejto púti


O Medžugorí


Od 24. júna 1981 sa zjavuje v Medžugorí Panna Mária. Malým vizionárom sa predstavila ako Kráľovná pokoja. Už prešlo veľa rokov, čo sa v Medžugorí začali zjavenia, odvtedy milióny pútnikov z celého sveta navštívili toto nové miesto milostí. V tomto čase sa udiali tisíce obrátení. Veľký počet ľudí dosvedčil duševné a telesné uzdravenia. Medžugorie sa stalo pre mnohých novou duchovnou vlasťou. Každoročne sem prichádza viac ako 2 milióny pútnikov. Gospa, ako s láskou nazývajú matku Božiu v Medžugorí už roky dáva prostredníctvom vizionárov posolstvá, ktoré sú určené pre farnosť a svet. Sú to pokyny pre život v duchu evanjelia. Posolstvá možno chápať ako výzvy a podnety pre dnešnú dobu ako praktizovať vieru v každodennom živote. Jasným a veľmi citlivým spôsobom sa usiluje Matka Božia zakaždým znovu zaviesť nás na cestu modlitby a obrátenia. Vznikli nespočetné modlitbové skupiny po celom svete, ktoré sa pokúšajú prežíva posolstvá. Ich obsah nájdeme aj v evanjeliu. Vďaka dennej prítomnosti Matky Božej počas zjavení však dostávajú tieto posolstvá hlboký rozmer. Čítať viac ...


Rozsah služieb v cene zájazdu:

Doprava: klimatizovaným autobusom možnosťou zakúpenia studených a teplých nápojov v autobuse.
Ubytovanie: 4x penzión blízko centra – izby 2-4 posteľové, WC, kúpeľňa, klimatizácia
Strava: možnosť obeda v cene 8 €, alebo polpenzie v cene 12 € (strava nie je v cene zájazdu)


- účasť kňaza na tejto púti a zástupcu cestovnej kancelárie Krištof Tour

- zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č.281/2001 Z.z.Odchod:
Odchod z Pezinka o 17.30 hod. Nástup pri železničnej stanici.Program:

1.deň:  Odchod z Pezinka o 17.30 hod. Nástup pri železničnej stanici. Nočná jazda cez Maďarsko a Chorvátsko.


2.deň:
Ráno príchod na Makarskú riviéru, návšteva pútnického miesta Vepric, následne celodenné kúpanie v mori. V podvečer príchod do Medžugoria, ubytovanie. Účasť na večernom programe so spoločnou modlitbou sv. ruženca, účasť na svätej omši.


3.-5.deň:
Pobyt na pútnickom mieste, návšteva prvého miesta zjavenia Podbrdo. Návšteva Cenacola – komunity  závislých a iné. Každý večer účasť na spoločnom programe - svätej omši, sv. ruženci a spoločných modlitbách 
   
6.deň:  Ráno  odchod na Makarskú riviéru, sv. omša na známom mariánskom pútnom mieste Vepric. Kúpanie v mori. V podvečerných hodinách odchod domov. Nočná jazda.


7.deň:  Príchod domov v ranných hodinách.
Večerný program v Medžugorí

Súčasťou a podstatou Medžugoria je každodenný večerný program, ktorý v letnom období začína o 18:00 modlitbou dvoch ružencov a následne svätou omšou. Svätá omša je prekladaná do slovenského jazyka. Preklad si môžete naladiť v okolí kostola na frekvencii 102.6 MHz. Odporúčame si preto so sebou zobrať malé rádiá, alebo telefóny s rádiom. Príspevok na preklad je 2 eurá za pobyt a odovzdáva sa na informáciach pri kostole. Po svätej omši sa modlí tretí ruženec okrem štvrtka a piatka, kedy následuje hodinová adorácia a klaňanie sa krížu. Adorácia sa pravidelne koná aj v utorok a sobotu o 22:00.
V zimnom období sa všetko posúva o hodinu skôr, teda začiatok programu je o 17:00 a adorácie o 21:00 hodine.Možnosť doobjednať komplexné cestovné poistenie 2 € osobu /deň = na 7 dní 14 € /osobu.
Prihláška a dotazy

Rezervácia púte Medžugorie v termíne 6.9. – 12.9. 2020
Ostatné destinácie