Cestovná kancelária so zameraním na
pútnické a poznávacie zájazdy
so zameraním na pútnické a poznávacie zájazdy
Logo
Norway
Medžugorie
7. 7. – 14. 7. 2019

Program a popis zájazdu

Informácie

Termín: 7. 7. – 14. 7. 2019

Cena: 180 Euro

Počet dní: 8

Doprava

Ubytovanie: 5 nocí

účasť kňaza na tejto púti


O Medžugorí


Od 24. júna 1981 sa zjavuje v Medžugorí Panna Mária. Malým vizionárom sa predstavila ako Kráľovná pokoja. Už prešlo veľa rokov, čo sa v Medžugorí začali zjavenia, odvtedy milióny pútnikov z celého sveta navštívili toto nové miesto milostí. V tomto čase sa udiali tisíce obrátení. Veľký počet ľudí dosvedčil duševné a telesné uzdravenia. Medžugorie sa stalo pre mnohých novou duchovnou vlasťou. Každoročne sem prichádza viac ako 2 milióny pútnikov. Gospa, ako s láskou nazývajú matku Božiu v Medžugorí už roky dáva prostredníctvom vizionárov posolstvá, ktoré sú určené pre farnosť a svet. Sú to pokyny pre život v duchu evanjelia. Posolstvá možno chápať ako výzvy a podnety pre dnešnú dobu ako praktizovať vieru v každodennom živote. Jasným a veľmi citlivým spôsobom sa usiluje Matka Božia zakaždým znovu zaviesť nás na cestu modlitby a obrátenia. Vznikli nespočetné modlitbové skupiny po celom svete, ktoré sa pokúšajú prežíva posolstvá. Ich obsah nájdeme aj v evanjeliu. Vďaka dennej prítomnosti Matky Božej počas zjavení však dostávajú tieto posolstvá hlboký rozmer. Čítať viac ...


Rozsah služieb v cene zájazdu:

Doprava: klimatizovaným autobusom značky Mercedes s možnosťou zakúpenia studených a teplých nápojov v autobuse
Ubytovanie: 5x penzión blízko centra – izby 2-3 posteľové so soc. zariadením
Strava: možnosť kompletného obeda v cene 8 € / deň. (strava nie je v cene zájazdu)


- účasť kňaza na tejto púti a zástupcu cestovnej kancelárie Krištof Tour

- zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č.281/2001 Z.z.Odchod:
Z Bratislavy od Domu Istropolis o 18.00 hodProgram:

1.deň: Odchod z Bratislavy od Domu Istropolis o 18.00 hod. Nočná jazda cez Maďarsko a Chorvátsko.


2.deň:
Ráno príchod na Makarskú riviéru, návšteva pútnického miesta Vepric, následne celodenné kúpanie v mori. V podvečer príchod do Medžugoria, ubytovanie. Účasť na večernom programe so spoločnou modlitbou sv. ruženca a svätej omši.


3.-6.deň:
Pobyt na pútnickom mieste, návšteva prvého miesta zjavenia Podbrdo, spoločná krížová cesta na Križevac,návšteva Cenacola – komunity závislých, hrobu p. Slavka Barbariča. Výlet do Mostaru – čas upresníme na mieste, podla programu v Medžugorie. Večer účasť na svätej omši, sv. ruženci, adorácii a spoločných modlitbách.
 
7.deň:
 Ráno odchod na Makarskú riviéru, sv. omša na Veprici, kúpanie v mori. V podvečerných hodinách odchod domov. Nočná jazda.


8.deň:
 Príchod domov v ranných hodinách.


CK si vyhradzuje právo na zmenu programu podľa okolností.
Večerný program v Medžugorí

Súčasťou a podstatou Medžugoria je každodenný večerný program, ktorý v letnom období začína o 18:00 modlitbou dvoch ružencov a následne svätou omšou. Svätá omša je prekladaná do slovenského jazyka. Preklad si môžete naladiť v okolí kostola na frekvencii 102.6 MHz. Príspevok na preklad je 2 eurá za pobyt a odovzdáva sa na informáciach pri kostole. Po svätej omši sa modlí tretí ruženec okrem štvrtka a piatka, kedy následuje hodinová adorácia a klaňanie sa krížu. Adoráica sa pravidelne koná aj v utorok a sobotu o 22:00.
V zimnom období sa všetko posúva o hodinu skôr, teda začiatok programu je o 17:00 a adorácie o 21:00 hodine.Možnosť doobjednať komplexné cestovné poistenie 2€ osobu /deň = na 8 dní 16 € /osobu.
Prihláška a dotazy

Rezervácia púte Medžugorie v termíne 7. 7. – 14. 7. 2019
Ostatné destinácie