Cestovná kancelária so zameraním na
pútnické a poznávacie zájazdy
so zameraním na pútnické a poznávacie zájazdy
Logo
Norway
Praha – Konopište - Lednice
8.5. – 10.5. 2019

Program a popis zájazdu

Informácie

Termín: 8.5. – 10.5. 2019

Cena: 140 Euro

Počet dní: 3

Doprava

Ubytovanie: 2 nocí

účasť kňaza na tejto púti

Rozsah služieb v cene zájazdu:

Doprava: klimatizovaným autobusom značky Mercedes s možnosťou zakúpenia studených a teplých nápojov v autobuse
Ubytovanie: 2x nocľah
Strava: 2x raňajky, 2x večera


- účasť kňaza na tejto púti a zástupcu cestovnej kancelárie Krištof Tour

- zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č.281/2001 Z.z.Odchod:
Kostolná pri Dunaji o 6.00 Bratislava - Dom Istropolis o 6.45Program:

1. deň:Odchod z Bratislavy ráno o 06.45 (z Kostolnej pri Dunaji o 6.00). Okolo obeda príchod do jedného z najkrajších českých zámkov – Konopište, bývalého sídla následníka trónu Františka Ferdinanda d´Este. Zámok je zaujímavý svojím vnútorným vybavením so vzácnymi umeleckými zbierkami a technickými pamiatkami. Preslávená je aj hradná priekopa obývaná medveďmi a okolie premenené na krajinný park. Prehliadka zámku a okolia, osobné voľno, popoludní odchod do Prahy, hotelové ubytovanie v centre Prahy, večera.

2. deň:Po raňajkách celodenná prehliadka Prahy s miestnym sprievodcom. Prehliadku začneme pri Strahovskom kláštore, s pokračovaním k Černínskemu palácu a budove Lorety s jednou z najkrajších loretánskych kaplniek. Areálom Hradčan s mnohými palácmi a starými uličkami sa dostaneme na Hradčanské námestie s hradnou strážou hlavným vstupom do hradu. Prehliadka hradného areálu, pokračovanie cez Malú stranu k chrámu sv. Mikuláša na Malostranskom námestí. Návšteva kostola Panny Márie Víťaznej s najslávnejšou pražskou soškou – Pražským Jezuliatkom. Cesta na Karlov most, Staromestské námestie a Václavské námestie. Odtiaľto prejdeme k Palácu kultúry a krátkou prechádzkou na Vyšehrad. Návrat na ubytovanie, večera, nocľah.

3. deň:Po raňajkách odchod do Ledníc, ktorej dominantou je zámok, ktorý je od roku 1996 zapísaný na zoznam UNESCO. Je obklopený parkom s rôznymi stavbami – Minaret, Janohrad, Palmový skleník, Kolonáda Rajstna, Brána Randezvous, Lovecký zámoček. Tento areál od r.1249 spravoval slávny rod Lichtenštainov. Dnešnú podobu získal zámok pri rozsiahlej rekonštrukcii z polovice 19. storočia. Prehliadka zámku a parku s možnosťou výstupu na Minaret, odkiaľ je krásny výhľad na celý areál. Osobné voľno, odchod v podvečerných hodinách, príchod domov o cca 20.00 hod. 

V cene sú zahrnuté vstupy do zámku Konopište a Lednice.Možnosť doobjednať komplexné cestovné poistenie 6 € /osobu.
Prihláška a dotazy

Rezervácia púte Praha – Konopište - Lednice v termíne 8.5. – 10.5. 2019