HomeO násZmluvné podmienkyZájazdyZmluvné podmienkyRezerváciaKontakt

Predstavujeme CK KRIŠTOF TOUR s.r.o.

Kto sme?

Meno ochrancu pocestných a pútnikov v názve naznačuje, že sa táto kresťanská cestovná kancelária od svojho vzniku orientuje na organizovanie autokarových zájazdov na pútnické miesta doma aj v zahraničí. Okrem toho chce vychádzať v ústrety aj širšiemu spektru zákazníkov, a tak v ponuke nájdete aj poznávacie zájazdy, či pobyt pri mori najmä pri tom našom, chorvátskom. Sídli v Bratislave a prevádzku má blízko Blumentálskeho kostola, poniže farského úradu, v budove SOUE P. G. Frassatiho na Vazovovej 12.

Ako vznikla?

Jej dvaja mladí spolumajitelia veriaci katolíci a otcovia viacdetných rodín sa po zamatovej revolúcii nadchli myšlienkou sprístupniť veriacim pútnické miesta, ktoré boli dovtedy pre ateistickú bariéru vládneho režimu tabu. Tak sa v r. 1992 zrodil KRIŠTOF TOUR, pútnická cestovná kancelária, ktorá chce poskytnúť účastníkom zájazdov atmosféru duchovného rodinného spoločenstva, kde by bol hlavou pútnickej rodiny kňaz a jej údmi aj vodiči aj sprievodcovia. Tí by spolu s orientačnými a historickými charakteristikami trasy sprostredkovali pútnikom predovšetkým duchovné posolstvo navštívených pútnických miest.

Čím sme iní?

Pri vyššie spomenutých devízach a prístupných cenových reláciách vykazuje KRIŠTOF TOUR vo svojej niekoľkoročnej bilancii takmer osemtisíc spokojných klientov, bezpečne prepravených na domácich aj zahraničných pútiach. Zo zahraničných cieľov to neboli len tie najznámejšie, ako večné mesto Rím alebo pútnické Lurdy a Fatima, ale v nadväznosti s týmito to boli v rozličných kombináciách nielen známe, ale aj doteraz menej známe a z hľadiska života cirkvi významné pútnické miesta, a to predovšetkým čoraz viac známejšie Medžugorie, či v súvislosti s menom zosnulého Jána Pavla II. poľské Wadovice, Krakow a Sanktuárium Božieho milosrdenstva, Čenstochová.

V súčasnosti prevádzkujeme naše zájazdy klimatizovaným autobusom Mercedes 0404 s kapacitou 49 cestujúcich.

Mercedes 0404 Mercedes 0404

svätý Krištof

Legenda o svätom Krištofovi, patrónovi cestujúcich a šoférov

Krištof sa narodil koncom II. storočia. Od svojich rodičov dostal meno Reprobus. Ako dospelý sa podobal obrovi, taký bol vysoký a silný. Opustil rodinu a išiel hľadať najmocnejšieho panovníka sveta, aby mu slúžil.

Na svojej ceste stretol obor pustovníka, ktorý mu povedal, aby prenášal na svojom obrovskom tele ľudí cez blízku rieku. Raz pomáhal malému dieťaťu cez vodu. Ako sa začal brodiť, váha dieťaťa vzrastala, až mu sotva stačili mocné plecia a hrozilo, že sa utopí. Keď došiel na druhý breh, zložil dieťa a ustatý zvolal: „Keby som niesol celý svet, hádam by nebol ťažší, ako ty chlapče.“ Tu dieťa dojemne odpovedalo: „Niesol si viac než celý svet. Niesol si kráľa sveta. Ježiš Kristus bol tvojím bremenom.“ Potom Kristus ponoril obra do vody a pokrstil ho menom Christophorus, čo znamená „nosič Krista“.

Referencie

28.6.2011

Touto cestou Vam chcem este raz podakovat za krasny zajazd do Medzugoria, ktory ste nam tak velkodusne ponukli.
Bol to pre mna velky zazitok a nikdy na to nezabudnem. Vynikajuca atmosfera, pokoj, dobra vola a tolerantnost putnikov, bezpecna jazda soferov, duchovnost, hudobny talent a jednoduchost Fr. P. Gajdosa, to su take hlavne body, ktore na mna najviac zaposobili pocas tejto puti a na ktore budem vzdy rada spominat. Este raz Thank you, Pan Boh zaplat a nezabudam na Vas a Vase rodiny v modlitbach.

Vdacna za Vasu vedkodusnost, Sister M. Adriana Zdilova, USA

 

23.9.2011

Dobrý večer, 
srdečne sa chcem poďakovať za Vaše služby pre pútnikov v Medžugórii v dńoch 13.9 -19.9. Bola som veľmi spokojná s Vašou cestovkou a za Vašu ochotu a obetu Vám Pán Boh zaplať. Želám Vám ešte veľa Božieho požehnania na cestách a ochranu Panny Márie.

S pozdravom Hela z Rumanovej

V roku 1998

Pútnické zájazdy na pútnické miesta. Vyberte si svoj pútnický zájazd - Medugorje, Medjugore, Medjugorje, Medugorie, Medžugorie, Mladifest, Rím, Lurdy, Fátima...

copyright © 2018 Krištof Tour